МКЧХ розпочав реєстрацію воїнів, які залишають завод "Азовсталь", на прохання сторін, у тому числі поранених.

Операція тривала з вівторка по четвер. При цьому МКЧХ не перевозить військовополонених до місць їхнього утримання. Про це йдеться у заяві організації.

Бійці з Азовсталі. Фото: Youtube
Бійці з Азовсталі. Фото: Youtube

"Цього тижня команда Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) зареєструвала сотні українських військовополонених на заводі "Азовсталь" у Маріуполі", - йдеться у заяві.

В ході реєстрації слід заповнити форму з особистими даними, такими як ім’я, дата народження та найближчий родич. Ця інформація дозволяє МКЧХ відстежувати тих, хто був захоплений, і допомагати їм підтримувати зв’язок зі своїми сім’ями.

Популярні новини зараз
Данила Гетманцева ткнули носом у гірку правду про автівки, за які українці платять божевільне мито: "Це автохлам" Потап відповів Анастасії Приходько на її "фе" щодо репера та нагадав про головного ворога: "Ми всі патріоти" Олена Зеленська не стримала емоцій через вбитих росією українських дітей: до болю зворушливі кадри підкорили мережу Ірина Білик здала Таїсію Повалій та Ігоря Ліхуту з потрохами: "Радіє з того, що відбувається з нами тут"
Показати ще

Відповідно до мандата, наданого МКЧХ державами згідно з Женевськими конвенціями 1949 року, МКЧХ повинен мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їхнього утримання. МКЧХ має бути дозволено опитувати військовополонених без свідків, а тривалість і частота цих відвідувань не повинна бути надмірно обмежені.

Бійці з Азовсталі. Фото: Youtube
Бійці з Азовсталі. Фото: Youtube

МКЧХ підтримує конфіденційний діалог зі сторонами конфлікту щодо їхніх зобов'язань за міжнародним гуманітарним правом. Це ще один додатковий захисний механізм, який не дасть рашистам порушити домовленості.

Нагадаємо, раніше ми писали, що найбільша в історії група судекспертів з Гааги приїхала в Україну допомагати встановлювати злочини рф.

Як повідомляв портал "Знай.ua", мольфарка провела обряд на смерть кожного солдата рф, що ступив на землю України.

Також "Знай.ua" писав, що Азовське море під загрозою зникнення, таку ціну може заплатити людство за вторгнення рф в Україну.