Гаазький суд надсилає команду з 42 експертів для розслідування ймовірних військових злочинів в Україні.

Як повідомляють ЗМІ, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан заявив, що команда активно розслідуватиме злочини, що підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду та забезпечуватимуть підтримку українській владі.

Експерти з Гааги. Фото: YouTube
Експерти з Гааги. Фото: YouTube

До групи експертів входять слідчі, судові експертів та допоміжний персонал.Вони опитуватимуть свідків та збиратимуть докази. Також міжнародними спеціалістами буде надана підтримка у зборі доказів українським слідчим. Команда працюватиме разом із французькими судмедекспертами, які вже знаходяться в Україні.

У квітні Хан відвідував Україну та заявив, що "Україна є місцем злочину" під час свого візиту до міста Буча під Києвом, де тіла були знайдені на вулицях після відходу російських військ наприкінці березня.

Популярні новини зараз
Оля Полякова здивувала кадрами черги на кордоні в Україну та встигла посваритися з донькою: "Таких маленьких і колючих в Європі немає" Катерина Кухар із "Танців із зірками" розповіла про важкий виклик, який кинула їй війна: "Час складних рішень" Віталій Кім вмовляє упертих українців, але безуспішно: "Ледь не палками" Андрій Бєдняков розповів Євгену Кошовому з "Кварталу 95" мерзотну історію з Маріуполя: "Вже обіср*вся"
Показати ще

Обстріляне мирне місто. Фото: YouTube
Обстріляне мирне місто. Фото: YouTube

Для того, щоб бути кваліфікованими як злочини проти людства, напади мають бути частиною того, що установчий договір МКС, Римський статут, називає "поширеним або систематичним нападом, спрямованим проти будь-якого цивільного населення".

Зазначимо, росія скоїла багато тяжких злочинів, які ще доведеться дізнатися, адже частина територій досі знаходяться під окупацією. Притягнути до відповідальності за це можна у національних судах тут, в Україні, або ж у Міжнародному кримінальному суді.

Нагадаємо, раніше ми писали, що окупований Донбас не тільки розцвітає, але й покривається жовто-блакитними смужками.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у МВС заявили, коли Україна відвоює окупований Донецьк та Луганськ.

Також "Знай.ua" писав, що СБУ знешкодила ворожу ДРГ, яка намагалася проникнути в Миколаїв.