Відомий юрист розповів, чому евакуйовані українці не є біженцями, і що таке "тимчасовий захист". Стане в нагоді всім, хто збирається перетнути кордон.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа акаунті The Village в соціальній мережі Instagram опублікували важливі поради юриста українцям, які були змушені покинути рідний дім.
Повідомляється, що українці, які евакуюються через війну можуть отримати тимчасовий захист в європейських країнах, і про це йдеться в рішенні Ради Європейського Союзу.
Тобто, вони не повинні подавати індивідуальні заявки для того, щоб отримати притулок. У них є право на житло, роботу, медичну допомогу, а також освіту.
Біженець - особа, яка не є громадянином певної країни. Особи, які потребують тимчасового захисту - іноземці та особи без громадянства, які змушені масово шукати захисту в іншій країні.
Статус біженця має індивідуальний характер, а ось підстави для отримання статусу особи, яка потребує тимчасового захисту має зовнішній характер. Серед них і агресія, Окупація, громадянська війна і так далі.
До слова, рішення Ради Європейського Союзу поширюється і на громадян, які прибули в іншу країну до початку агресії, а це 24 лютого.
Тимчасовий захист діє протягом року, і даний період можуть автоматично продовжити ще на півроку, максимум два рази. Якщо ситуація в Україні стане кращою, то механізм достроково буде припинений. На даний момент максимальний термін тимчасового захисту діє три роки.
Можуть їхати громадяни в ту країну, де їм зручніше буде знайти місце проживання. Кожен має право вирішувати сам, отримувати йому статус біженця, або ж ні.
Якщо ви зібралися евакуюватися, з собою потрібно взяти наступний перелік документів:
- Паспорт внутрішній і закордонний;
- Свідоцтво про народження, а також про шлюб;
- Диплом про освіту;
- Медичні карти;
- Акти на землю, нерухомість.
Нагадаємо, як працюватиме гуманітарний коридор із Сум
Раніше повідомлялося, що більшу половину міста утримують воїни ЗСУ: російських військових там майже немає
Також, матері в РФ почали ставити неприємні запитання своїм губернаторам.