Китай допомогає росії окопуватися на українських територіях. Піднебесна постачає окупантам екскаватори та іншу техніку, яку вони використовують для риття траншей та укріплення на окупованих територіях.

Про це пише видання Wall Street Journal.

Президенти Росії та Китаю, скріншот: YouTube
Президенти Росії та Китаю, скріншот: YouTube

За 2023 рік обсяг торгівлі Китаю з росією зріс на 36% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 134 млрд доларів.

Популярні новини зараз
"Всюди була кров": дівчині "відрізало" п'яту точку через нещасний випадок на човні, а той самий м'яз просто зник Свято наближається: коли в Україні випаде перший сніг та вдарить справжній мороз У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач "Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ
Показати ще

Піднебесна постачає росії товари, які використовуються у військових цілях, зокрема це мікрочипи екскаваторів для риття траншей.

Видання пише про те, що рівно рік тому російський імпорт китайської землерийної техніки почав різко зростати.

Окопи, фото: Facebook
Окопи, фото: Facebook

За перші сім місяців року Китай продав росії майже вдвічі більше фронтальних навантажувачів і більш ніж втричі більше екскаваторів, ніж за той же період роком раніше.

За словами старшого наукового співробітника Атлантичної ради Джозефа Вебстера, це свідчить про те, що росія використовує деякі з них для зведення укріплювальних споруд у війні проти України.

Окоп. Фото: скрін youtube
Окоп. Фото: скрін youtube

"Китайські компанії уможливили будівництво російських укріплень в Україні. Це не збіг, саме рік тому російські війська дійсно почали окопуватися, коли вони почали відступати", - заявив він.