Війна - завжди погано, і може змінити людину до невпізнання. Експерти розповіли, чому у людей в тилу набагато більше тривоги, ніж у тих, хто поруч з бойовими діями.

Про це написали на сторінці The Village в соціальній мережі Instagram, де регулярно діляться актуальною інформацією про російське вторгнення. Дослідження з цього приводу провело агенство Proinsight Lab.

Чим далі люди живуть від бойових дій, тим більше тривожаться. Все це може бути пов'язано з травмою свідка, яка виникає під час перегляду новин. Це те саме почуття безпорадності і провини за те, що зараз ви в безпеці.

"Чим далі від небезпеки знаходиться людина, тим більше працює нормальних функцій. Крім завдання просто вижити, він може обмірковувати ще як жити, де жити, а також з ким жити. Це дає простір для великої кількості почуттів, в тому числі і тривоги. Чим ближче до людини реальна загроза, тим більше його психіка використовує режим "заморозки" - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

Почуття тривоги вкрай виснажує людину. Люди, у яких депресія, вже не можуть тривожиться, так як у них немає сил на це.

стрес, фото pxhere
стрес, фото pxhere

Люди, які були змушені переїхати в нове для себе, але більш безпечне місце, живуть в моральному стражданні, так як для людей в тилу війна триває на тлі. Це вкрай тривожно.

Може початися внутрішнє пожирання власних емоцій, коли людина не може розповісти про свої переживання, тому що йому соромно.

Тривога, фото: відкрите джерело
Тривога, фото: відкрите джерело

"Страх на фронті конкретний, а не абстрактний, саме тому йому слідують і конкретні дії. Всі цінності зводяться до того, щоб вижити. Всі відносини в підрозділах також спрямовані на виживання" - розповідає військовий психолог ЗСУ Андрій Козінчук про людей, які вкрай близько до лінії фронту.

Прийом у психолога, скріншот: YouTube
Прийом у психолога, скріншот: YouTube

Для того, щоб зменшити тривогу, потрібно постійно говорити про свої переживання з кимось. Від цього стає легше. Також, ні в якому разі не можна подавлювати свої емоції, так як від цього тривоги стане лише більше.

Стрес, фото: pixabay.com
Стрес, фото: pixabay.com

Нагадаємо, що військовий облік 2022: чи мобілізуватимуть жінок, і як відбувається ця процедура

Раніше повідомлялося, що Зеленський закликав Данилова перевірити готовність до нападу з Білорусі: всі чотири області

Також, Олексій Резніков заявив про повернення Криму до складу України, Франція готова допомогти