Відомий український політолог Юрій Романенко знову вирішив висловитися про російське вторгнення на чужі землі. У чому ж насправді різниця між Росією і Україною.

Нова публікація була опублікована в Telegram-каналі експерта, де той регулярно висловлюється на актуальні теми.

Цього разу він прочитав пост російського економіста Владислава Іноземцева, зміст якого був наступним:

"Протягом багатьох років Україна малювалася в Росії як повна протилежність нашій країні. Шоколадні магнати або Паяци проти "серйозного" президента. Власне, така фантазійна картина багато в чому і зумовила початок війни: так як Росія "за визначенням" являє собою найкращу модель, її убоге alter ego не могло чинити серйозного опору. Однак реальність видалася зовсім іншою".

Популярні новини зараз
Ракетні удари не завадять контнаступу: вже знайдено рішення Тренер "Ліги сміху" Ігор Ласточкін пояснив, за що так жорстоко росіяни мстять українцям: "Вони в нужниках тонуть..." Путін буде захоплювати Молдову: у Міноборони пояснили, чого хоче добитися диктатор Слава Дьомін зізнався, що його рідна мати подала на нього до суду і вимагає аліментів: "Краще б ці гроші пішли на онука"
Показати ще

Після його прочитання, у Юрія Романенка з'явилося відразу кілька питань. По-перше, він вважає, що російська "боротьба з олігархами" не зробила країну сильнішою за ту, в якій ні заправляють усім, чим можна, і виймають "з рукава" нових президентів з тією ж легкістю, з якою в колишній Росії легітимізували старих. Однак, на відміну від Росії, у нас збереглася свобода преси, а також політичної діяльності.

Далі політолог зазначив, що Росія повністю зараз залежить від Кремля, а ось в Україні все зовсім інакше. Навіть керівників ОДА обирає Місцеве самоврядування. Щось подібне існувало і у них в 90 - х, але, все це в минулому.

Юрій Романенко, фото: Instagram
Юрій Романенко, фото: Instagram

"Зараз цього немає - і чи зможуть міняються як пішаки губернатори впоратися з можливими серйозними викликами, якщо такі раптом підуть?"- каже Юрій Романенко.

І третє. Війна продемонструвала внутрішню єдність українців. У країні навіть повернулося понад 300 тисяч чоловіків, які працювали і жили в інших країнах. Все для того, щоб захистити свою країну. Такого в Росії ніколи не буде, і при першій же можливості вони почнуть все бігти, і шукати винних. Хоча, винні вони самі.

"Інакше кажучи, головне питання, яке зараз не може не виникати, полягає в тому, наскільки виправданим був той варіант виходу з 1990-х, який віддала перевагу Росія? Чи не виявилася в підсумку Україна, нібито поступається Росії мало не за всіма показниками, більш вдалою в своєму пострадянському і посткомуністичному транзиті? По-моєму, не відповівши на це питання, взагалі безглуздо говорити про перспективи обох наших країн..." - підсумував експерт.

Юрій Романенко
Юрій Романенко

Нагадаємо, що експерт дав оцінку каденції першого президента України Леоніда Кравчука

Раніше повідомлялося, що Юрій Романенко показав кілометрові черги з фур, що везуть продукти і гуманітарку в Україну: не пропускають на митниці

Також, Юрій Романенко розповів, навіщо росіяни підпалюють свої підприємства