Донецький напрямок фронту й надалі залишається одним із ключових напрямків активності окупантів. Особливо зростає загроза для Костянтинівки, яку армія рф намагається взяти в кільце з трьох флангів. Про це повідомив військовий експерт Роман Світан у коментарі "24 Каналу".

Навчання ЗСУ, скріншот: Twitter
Навчання ЗСУ, скріншот: Twitter

Світан зазначив, що у росіян є певні резерви, які дозволяють їм намагатися реалізувати оперативно-тактичні плани на східних рубежах фронту. Щобільше – у серпні очікується прибуття другої хвилі підкріплень, які будуть спрямовані в найбільш напружені зони бойових дій.

"Йдеться про район Слов'янська – туди росіяни не можуть просунутися через опір українського гарнізону, який утримує Костянтинівку. Саме з цієї причини ворог чинить тиск на цьому напрямку й, імовірно, посилюватиме атаки. Тож необхідно зміцнювати позиції в цьому секторі й забезпечити деблокаду, щонайменше, західної та північно-західної частини міста", – пояснив він.

Серед пріоритетних ворожих векторів Світан назвав Покровське і Запорізьке напрямки. Другий – через бажання рф розширити сухопутний коридор на південному напрямку.

Популярні новини зараз
Оштрафують без попередження: українцям дали лише сім днів - кого вже чекають у ТЦК В Україні вводять колективну відповідальність: єдине житло відберуть через борги родичів Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити
Показати ще

"Противник ставить перед собою дві задачі – військову і політичну. Військова – розширення наземного коридору шляхом захоплення територій Запорізької області. Політична – встановлення контролю над Донецькою областю й захоплення стратегічно важливих населених пунктів, які заважають просуванню до адміністративних кордонів Донбасу", – підкреслив полковник запасу Збройних Сил України.

ЗСУ. Фото Генштаба
ЗСУ. Фото Генштаба

За його словами, ключовими точками тиску будуть Покровсько-Мирноградська агломерація з просуванням у бік Добропілля та Костянтинівський або Торецько-Часовоярський напрямки з рухом у бік Слов'янська. Також не можна виключати, що вже у серпні-вересні до наступу може долучитися і Луганський напрямок – вісь Куп'янськ-Лиман.