Відчуття розчарування України щодо США та партнерів по НАТО стало ще більш помітним. На це вказує ціла низка факторів. Про це заявив політичний експерт Самуель Рамані у статті для The Telegraph за підсумками саміту в Гаазі.

Україна та США / фото: ГУР
Україна та США / фото: ГУР

За його словами, у фінальній заяві саміту НАТО відсутнє чітке засудження росії за розв’язану війну проти України. Експерт зазначив, що президент США Дональд Трамп дедалі частіше дає зрозуміти, що не має наміру продовжувати військову допомогу Україні. На думку Рамані, постачання озброєнь до Києва можуть скоротитися ще більше.

В умовах посилення атак росії дронами та ракетами Україна дедалі більше зосереджується на отриманні засобів протиповітряної оборони, зокрема зенітно-ракетних комплексів Patriot, і відмовляється від попередніх запитів на постачання більш сучасного наступального озброєння.

Політолог зазначив, що перспективи передачі Україні американських крилатих ракет Tomahawk або літаків, здатних ефективно протидіяти російським Су-35, наразі залишаються вкрай примарними.

Популярні новини зараз
Важливу соцвиплату можуть збільшити мінімум вдвічі: кому обіцяють більше грошей Вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей Не бери слухавку: шахраї дзвонять саме із цих номерів - і ти вже в їхній пастці Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
Показати ще

Також експерт заявив, що сьогодні Україна змушена переважно покладатися на підтримку європейських партнерів, які намагаються компенсувати скорочення американських поставок озброєнь.

Він зазначив, що Європа відіграє важливу роль у розвитку українського оборонно-промислового комплексу. Зокрема, Велика Британія на саміті НАТО оголосила про фінансування спільних програм з Україною та Німеччиною щодо виробництва безпілотників.

Військова допомога. Фото: скрін youtube
Військова допомога. Фото: скрін youtube

Водночас на думку політолога, подібні заяви не можуть повністю розв'язати проблему нестачі озброєнь в України. Він наголосив, що українська оборонна промисловість поки що не розвивається настільки швидко, аби нейтралізувати обсяги військової допомоги, яку росія отримує від Північної Кореї.

Як зазначив Рамані, лише незламний патріотизм і тактична винахідливість українців дозволяють стримувати російський наступ.