Українська правозахисна група "Січ" стала на передову боротьбу за визволення наших полонених, які опинились у Чечні. Як все відбувається і що їм вдається дізнатися? Юристка організації Юлія Полєхіна розкрила в інтерв'ю деякі деталі, що шокують.

Скільки українців зараз у Чечні?

Точна цифра невідома, але, за попередніми даними, у Чечні можуть перебувати понад 30 українських військовополонених. Цю інформацію група отримала з різних джерел, включаючи свідчення полонених, які вдалося врятувати.

Табір для військовополонених / фото: DW
Табір для військовополонених / фото: DW

Як "Січ" збирає інформацію?

Популярні новини зараз
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Показати ще

Одна з головних історій, яку вдалося дізнатися, належить парубкові на ім'я Роман. Він потрапив у полон, коли "вагнерівці" продали його чеченцям.

"Поводилися страшно, били, не давали їсти, допитували. У туалет полонені ходили там, де їх тримали. Не вели ніяких кримінальних справ, кабінетів, слідчої процедури. «Вагнерівці» ганяли по підвалах, били палицями, ногами, імітували розстріли. А потім сказали: "Ви своє вже відспівали, ми передаємо вас чеченцям»", – передає розповідь Романа Юлія.

Після "передачі" чеченцям їхні умови трохи покращали, але не сильно.

Кадирівці. Фото: Telegram
Кадирівці. Фото: Telegram

Які проблеми з обмінами?

Основна складність, каже Юлія – це система у Чечні. На відміну від інших регіонів росії, де легше домовитися про обмін, у Чечні ситуація складніша через закритість та відмінності в менталітеті. До того ж російські адвокати не завжди охоче йдуть на контакт із українськими представниками.

"Зараз є інформація, що в Курській області о наших військових потрапили в полон нові "кадировці". Ми побачили надію на обмін", – заявила Полєхіна.

Обмін полоненими, фото сайт Президента
Обмін полоненими, фото сайт Президента

Чи відбувається обмін?

Іноді інформація про бранців з'являється лише через місяці, коли Червоний Хрест підтверджує їхнє місцезнаходження. Буває, що полонених передають між підрозділами, і сліди губляться.

"Люди в Україні навіть згодні платити викуп за своїх рідних. Але й це не завжди допомагає. Багато хто з українців, які розшукують рідних, вже зневірилися, що знайдуть їх або зможуть звільнити", – каже Юлія.

Воїни ЗСУ. Фото: "ТРО Медіа"
Воїни ЗСУ. Фото: "ТРО Медіа"

Що можна зробити?

«Січ» та інші правозахисники працюють над тим, щоб привернути увагу до цих проблем та знайти способи звільнення полонених. Навіть незважаючи на розпач і складнощі, вони продовжують боротися за справедливість і свободу для тих, хто опинився в тяжкому стані.

Нагадаємо, ТЦК перерахував важливі відомості, які мають бути у сімей військовослужбовців ЗСУ

Раніше ми писали про те, щоб бійці "Азова" не потрапили до списку звільнених: українці затіяли суперечку в соціальних мережах

Крім того, Знай.ua повідомляв, росіяни відправляють молодь з бідних країн Африки та Азії "на забій": заради чого вони погодилися