В умовах тривалої повномасштабної війни Україна демонструє вражаючу здатність підтримувати та навіть розширювати свій танковий парк, незважаючи на значні втрати техніки. Хоча не такі величезні, як у окупантів, котрі не шкодують ні залізо, ні своїх людей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа даними Forbes, за два роки бойових дій ЗСУ отримали близько 700 танків від союзників. Однак ключовим фактором, що забезпечує стабільність танкових сил ЗСУ, є налагоджена система розконсервації та модернізації радянських танків Т-64.
Яскравим прикладом ефективності цієї стратегії є нещодавно сформована 150-а механізована бригада, яка була укомплектована модернізованими танками Т-64БВ зразка 2017 року.
Цей факт свідчить про те, що навіть на третьому році війни Україна здатна не лише підтримувати існуючі танкові підрозділи, а й формувати нові, оснащуючи їх сучасною технікою.
Т-64 – класичний танк доби Холодної війни, розроблений та виготовлений на Харківському заводі імені Малишева. Після розпаду СРСР Україні дісталося близько 3000 машин. За роки незалежності близько тисячі з них модернізували для активного використання у військах. Доля решти танків тривалий час залишалася невідомою, але саме вони, ймовірно, стали резервом, який дозволяє ЗСУ підтримувати боєздатність танкових підрозділів в умовах інтенсивних бойових дій.
Виробничі потужності були розосереджені за менш вразливими регіонами країни, а також укладено угоди щодо ремонту та модернізації Т-64 на підприємствах у Польщі та Чехії.
Ця стратегія дозволила Україні не лише компенсувати втрати близько 300 Т-64 у боях, а й забезпечити достатню кількість цих машин для підтримки існуючих бригад та формування нових.
Нагадаємо, більше ракет зробити неможливо: у ГУР розкрили деталі військового виробництва окупантів
Як повідомляв "Знай.uа", окупанти продовжують принижуватися перед Китаєм: тепер готові продати стратегічну територію.
Знай.ua писав, F-16 для України можуть обернутися кошмаром для наших же пілотів: як їм потрібно буде літати