Підполковник грузинської армії у відставці, а нині – громадянин України й інструктор полку "Азов" Георгій Купарашвілі обороняв Маріуполь з початку широкомасштабного вторгнення росії. Після отримання поранення, його прооперували у підвалі заводу "Азовсталь".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЙого історію розповіло "
Як розповідав раніше президент України Володимир Зеленський, Україна втратила велику кількість льотчиків, які вирушали на порятунок гарнізону в Маріуполі. Адже, як повідомив глава держави, гвинтокрили летіли туди, "знаючи, що 90% не повертаються".
"Зараз я почуваюся краще. Проходжу реабілітацію, входжу в нормальний ритм життя. Але на це ще знадобиться час. Місяців зо два. Поранення я отримав 17 березня, ішов бій. У противника були танки та легка піхота. І зіштовхнулися в лобову, зачистили будинки. І під час цих боїв я отримав кульові поранення у живіт, які також зачепили нерв. Мені важко було пересуватися. Тепер уже нога більш-менш відчувається, але раніше вона не рухалася, м'язи атрофувалися.", - розповідає він.
Інструктор полку "Азов" Георгій Купарашвілі також розповів про миттєвий наступ російських військ на Маріуполь.
"Я перебував у цей момент у Маріуполі. 22-го та 23-го лютого ми побачили, як це все насувається. Ми почали готуватися до цього, і було видно, що, на жаль, із південної частини Кримського півострова російські окупанти дуже швидко рушили. Дуже швидко! Чомусь, на жаль, їм не було надано відповідного опору. Сподіваюся, люди, які відповідальні – понесуть відповідне покарання. І вони швидко дійшли до Бердянська і, як ви знаєте, взяли Бердянськ. І почали йти на Маріуполь. Також одночасно поблизу Широкиного йшли бої, там вони посилили свої дії.", - пригадує він.
Військовослужбовець пригадує, як евакуйовували людей. За його словами у той час дехто їхав, а дехто просто прогулювався містом. Крім того, після початку війни, мер міста, який "добре працював у мирний час та допомагав своєму місту, він залишив місто". Георгій Купарашвілі переконаний, що у цей час передусім потрібно було евакуювати цивільних.
"У цей час російські війська вже почали наступати з напряму Волновахи, почали наступати зі східного боку, з кордону. І наближатися із західною – з боку Бердянська. Хлопці евакуювали свої сім'ї. Хтось погодився, а хтось сказав, що будуть зі своїми чоловіками до кінця. Незабаром зникло світло. Як світла не стало – зник і зв'язок. Разом зі зв'язком у місті через кілька днів після бомбардувань було небезпечно мати газ у трубах. І вирішили його відключити.", - розповідає він.
Після цього місто залишилося без зв'язку. То ж стало неможливим навіть викликати швидку допомогу цивільним. Він наголошує, що місто закрилося дуже швидко і "було оточене дуже швидко" - буквально за кілька днів.
"Питання: чому оточили? – це обговорюватиметься після війни. Сподіваюся, люди, які відповідальні – понесуть відповідне покарання, ну, або дадуть відповіді на запитання.", - говорить він.
Нагадаємо, герой "Азова" Купарашвілі розповів, як його оперували в підземеллі "Азовсталі": "Вийняли дві кулі з живота"
Також ми писали, морпіх Владислав розповів про небувалий героїзм українських танкістів: "На прорив до останнього подиху"
Нагадаємо, морпіх Олександр назвав два факти, завдяки яким Україна переможе у війні: "Знання рятують життя"