Стало відомо про те, що українські біженці почали повертатися додому. У багатьох українських областях більш менш спокійною. Не можна сказати, що безпечно, однак, людей стало значно більше.

Про це писати британський журнал Economist.

За останніми даними, через три місяці війни, з Польщі вже їде більше українців, ніж прибуває. Ось, наприклад, за два тижні до 23 травня, кількість людей, які відправлялися додому, перевищила виїжджаючих.

Українські біженці в Польщі. Фото: скрін youtube
Українські біженці в Польщі. Фото: скрін youtube

Тобто: 345 тисяч українців вирушили на батьківщину, а 253 тисяч навпаки прийняло рішення виїхати.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: син Зеленського збирається в армію, "пожежа" у Кремлі та Bayraktar для ЗСУ від поляків Кацурін любив Надю Дорофєєву задовго до війни? У Дантеса не було шансів Нумеролог Владислав Грицай розповів про ракетні удари по Києву в серпні 2022 року: "Земля просякнута..." Сергій Притула не зміг зняти гроші з благодійного рахунку і віддав свої пів мільйона: "Який я тоді волонтер"
Показати ще

В інших країнах, які також прихистили наших громадян, схожа ситуація. Тільки 17% українських біженців хочуть залишитися в Польщі назавжди.

Українські біженці на кордоні Польщі. Фото: АР
Українські біженці на кордоні Польщі. Фото: АР

Велика частина людей хоче додому, або просто бажають зустрітися з родичами. Орендна плата у Варшаві зросла в середньому більш ніж на 40% порівняно з минулим роком. Квартири, виставлені на продаж в один день, розкуповуються на наступний.

А ось чоловік з України там мало. Близько 110 тисяч водіїв далекобійників, а також не менше 40 тисяч громадян вирушили додому, щоб воювати, і захищати свою батьківщину.

Нагадаємо, що 24 лютого цього року, російський диктатор Путін почав повномасштабну війну проти України. У зв'язку з цим більше 12 мільйонів громадян були змушені покинути свій будинок. При цьому, близько 5 мільйонів виїхали в інші країни, в більш безпечне місце, а ось ще 7 стали внутрішніми переселенцями.

Черги на польсько-українському кордоні, скріншот з відео
Черги на польсько-українському кордоні, скріншот з відео