Наразі немає жодних реальних передумов для того, щоб повномасштабна війна в Україні завершилася цього року. Про це заявив командувач Силами безпілотних систем ЗСУ Роберт "Мадяр" Бровді під час міжнародної конференції LANDEURO, що проходила у німецькому Вісбадені.

"Ми не бачимо завершення війни - ні завтра, ні, можливо, навіть цього року. Ми підходимо до ситуації прагматично й усвідомлюємо ключові загрози", - зазначив Бровді.

Підготовка новобранців в ЗСУ, фото Міноборони
Підготовка новобранців в ЗСУ, фото Міноборони

За словами "Мадяра", основними викликами залишаються надмірна чисельна перевага російських військ, масовані атаки дронами-камікадзе по українській території, а також обмежений мобілізаційний ресурс країни.

"По-перше, путін кидає в бій більше піхоти, ніж ми здатні знищити. По-друге, він знайшов дешеву й ефективну зброю для залякування й руйнувань - "шахеди". По-третє, в Україні вже всі, хто хотів воювати, перебувають на передовій. Тому ми не сподіваємось на дива", - підкреслив він.

Популярні новини зараз
Хотіла відбити мобілізованого чоловіка: бус ТЦК протягнув по асфальту жінку - відео Перекази на картку: змусять платити податки навіть за членів родини Заберуть до 20% вашої пенсії: пенсіонерів застерегли від втрати частини грошей Пенсіонери затамували подих: цього року можуть знову підняти виплати, але є нюанс
Показати ще

Бровді повідомив, що ЗСУ активно розробляють способи протидії ворожим атакам. Зокрема, планується впровадження наземних дронів, які зможуть частково замінити піхоту, а також створення багаторівневої ешелонованої системи захисту - "стіни дронів".

"Ця стіна буде вищою за Китайську й зупинить усе, що летить у наш бік. І ми вже починаємо її будувати", - запевнив командувач.

Шахед. Фото з відкритих джерел
Шахед. Фото з відкритих джерел

Тим часом аналітики центру геополітики JPMorgan Chase припустили, що активна фаза війни в Україні може завершитися влітку поточного року. За їхніми словами, це не означає припинення конфлікту - йдеться лише про зниження інтенсивності бойових дій.

Аналітики розглядають чотири можливі сценарії. Найбільш імовірним вони вважають "грузинський", згідно з яким Україна не отримає достатньої підтримки Заходу й поступово почне втрачати навіть ті території, які тримала раніше.