Про це він розповів у програмі «Діалоги» з Максимом Ялі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Уже багато сказано про два світи – у зоні бойових дій і тут, в армії і цивільному світі. Ти втрачаєш свою особистість, бо війна, ти маєш робити тільки ось це. Усі твої творчі ідеї, думки не цікаві нікому. Треба оце от робити звідси до сюди, і вижити бажано, все. І виходить, що свою особистість, можливо, творчу, ідейну тощо, ти втрачаєш, і втрачаєш багато-багато разів. Коли такі речі виходять, ти відчуваєш, що зрадив самому собі, але по-іншому ти не міг. І ти розумієш, що це твій вибір. Або для багатьох це і не їхній вибір, але якщо вони адаптувались, то зрозуміли, що треба вчитися воювати, бо треба вижити, і щоб побратими вижили. Іде момент злому», - пояснює Сергій Величанський.
Також, зазначає він, на фронті доводиться часто відчувати ломку. Наприклад, пояснює ветеран, якщо у цивільному житті ти мав дві вищі освіти, створив бізнес, керував, то на фронті ти – солдат, і тобою керує якийсь піджак, який колись на кафедрі отримав лейтенантське звання, і усвідомити це дуже важко.
«Кожен твій вихід (ред. – на бойове завдання) – це ризик для життя. Кожного виходу ти знову собі нагадуєш, навіщо ти тут, що ти робиш, задля кого. І коли ти дуже широко дивишся, то розумієш, що це якось не зовсім. Хтось тусить, на курорти їздить, не зовсім за них хочеться гинути. Тому ти звужуєш і пам'ятаєш тільки свою дружину, своїх дітей, своїх близьких, своє дуже-дуже близьке коло, заради них ти там. І це тебе тішить, це тебе підтримує», - розповідає Сергій Величанський.
Однак, констатує ветеран, коли ти повертаєшся у цивільне життя, починаєш розуміти, що все зовсім не так, і це дуже пригнічує. Тобто, пояснює гість програми, на фронті ти потрапляєш в обставини, які травмують психіку, це загибель побратимів і взагалі все, що пов’язано із загибеллю, ти прощався із життям, міг бути в оточенні чи полоні, а потім повертаєшся і розумієш, що це нікому не цікаво, ця історія залишається з тобою.
Як повідомляв Знай.ua, Старіков заявив, що путін не зможе відмовитися від миротворчих пропозицій Трампа.
Також Знай.ua писав про те, що Шейтельман про переговори у Стамбулі: «У нас немає спільного предмета для розмови навіть».