Колишній глава МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що оборонна промисловість може стати головним двигуном економіки країни після війни.

В інтерв'ю Business Insider він заявив, що зараз економіка України проходить повну перебудову, а оборонні технології можна використовувати і у цивільних сферах.

Дмитро Кулеба / фото: RFI
Дмитро Кулеба / фото: RFI

Що відбувається?

З початку війни ВВП України різко впав на 28,8% у 2022 році, але у 2023 році економіка трохи відновилася (+5,3%). Очікується, що у 2024 році зростання продовжиться на 3,4–3,6%, переважно за рахунок військових витрат та західної допомоги.

Але що ж далі? Кулеба вважає, що Україна може стати лідером у виробництві військової техніки для Європи. Розробки у сфері безпілотників, ШІ та автономних машин можуть бути потрібні не тільки в обороні, а й в інших галузях.

Популярні новини зараз
Тепер потрібно з'явитися у ТЦК: українцям встановили нові правила Приватизація не обов'язкова: на яке житло не потрібні документи у 2025 році Один із головних "пожирачів" електроенергії: як користуватися бойлером, щоб не переплачувати Не чекайте, поки картку заблокують: що терміново вимагає ПриватБанк від українців
Показати ще

Завантаження літака зброєю для ЗСУ. Фото: Facebook
Завантаження літака зброєю для ЗСУ. Фото: Facebook

Чи буде Україна "арсеналом вільного світу"?

Екс-міністр стратегічної промисловості Олександр Камишин раніше заявляв, що Україна може стати ключовим виробником військової техніки у Європі.

Аналітики прогнозують, що Україна:

  • Випускатиме недорогу військову техніку для європейських країн.
  • Стане центром з розробки дронів, колісної техніки та військового ПЗ.
  • Через 10 років увійде до ТОП-10 світових виробників озброєнь.

Американська зброя, фото: АрмiяInform
Американська зброя, фото: АрмiяInform

Які проблеми?

Однак не все так просто. Експерти попереджають, що:

  • В Україні слабка судова система, через що інвестори бояться вкладатись.
  • Бракує законів із захисту інтелектуальної власності.
  • Багато заводів працюватимуть на внутрішні потреби, що обмежить експорт.

Незважаючи на складнощі, західні оборонні компанії вже заходять до України. У країні почали працювати Rheinmetall (Німеччина), AeroVironment (США) та KNDS (Франція-Німеччина).

Кулеба впевнений: "Якщо ми хочемо збудувати майбутнє, потрібно починати вже зараз". Питання лише в тому, чи Україна зможе створити привабливі умови для інвесторів.

Нагадаємо, демобілізації чекати не варто: влада готує альтернативний варіант для військових

Раніше ми писали про те, що Київ перевиконав бюджет і витратив мільярди на армію, але деталі розподілу коштів засекречують

Крім того, Знай.ua розповідав про VR проти ПТСР: у 61-й бригаді знайшли спосіб боротьби з наслідками війни