В Україні нині продовжується військовий стан, що супроводжується загальною мобілізацією.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧоловіки до 60 років, які підпадають під військове зобов'язання, можуть отримати повістку на військову службу.
Правила проходження служби залежать від стану здоров'я та регулюються
Після отримання повістки від ТЦК та СП чоловіки проходять військово-лікарську комісію. Результати цієї комісії визначають подальшу долю військовозобов'язаних та приймаються такі рішення: придатний до військової служби; тимчасово непридатний для військової служби (з повторним оглядом через 2-6 місяців); непридатний до військової служби, крім військового обліку; обмежено придатний до військової служби або непридатний до військової служби у мирний час з обмеженнями у воєнний період.
В останньому пункті йдеться про те, що особа не може проходити військову службу в умовах без воєнного стану, але в іншому випадку відстрочку отримати не можна. При цьому особам з обмеженою придатністю заборонено служити у бойових підрозділах.
Військові особи з обмеженою придатністю можуть бути призвані на службу, але з певними обмеженнями. Вони не можуть служити в таких підрозділах, як десантні війська, морська піхота і таке інше.
Особи з таким статусом можуть бути залучені до служби у частинах, підрозділах забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях та навчальних закладах. При цьому їх обов'язки та функції визначаються з урахуванням їхньої обмеженої придатності.
Важливою умовою є повне дотримання військовозобов'язаних усіх встановлених правил та вимог, передбачених під час воєнного стану.
Нагадаємо, українець проспав похід до військкомату та "поплатився" за це - який термін йому дали
Як повідомляв "Знай.ua", адвокат розповів, що робити, якщо вважаєте дії працівників ТЦК незаконними
Знай.ua писав, як штрафують підприємства за порушення обліку військовозобов'язаних: не тільки керівників