Росіяни захопили величезну кількість родовищ копалин в Україні. Це може стати однією з причин, через яку вони почали війну.

Про це пише американське видання The Washington Post з посиланням на аналіз, який провела канадська фірма з геополітичних ризиків SecDev.

Справа в тому, що під контролем путіна сьогодні перебуває величезна кількість родовищ вугілля, яким він у майбутньому планував шантажувати світ. Крім цього, вони зараз керують родовищем природного газу, нафти, металу та інших копалин.

Копалини України, фото: The Washington Post
Копалини України, фото: The Washington Post

В Україні знаходяться одні з найбільших у світі запаси титанової та залізної руди, родовище літію та поклади вугілля. Все це коштує десятки трильйонів доларів.

Популярні новини зараз
В Україну повертається літо: які області добряче пригріє сонечко, прогноз погоди на 27 вересня У Міноборони заспокоїли військових, які недоотримали гроші за останні місяці: у чому виявилася причина Соняшникова олія виросте в ціні: аграрії назвали низку причин Екстрасенс Макс Гордєєв проговорився про звільнення всіх східних областей України: про що говорить цифра 10 на картах таро
Показати ще

Якщо так станеться, що вони все ж таки зважаться на референдум, і будуть вдавати, що це територія росія, то Київ втратить на якийсь час контроль над цим. Це ускладнить для Західної Європи пошук альтернатив імпорту з Росії чи Китаю.

вугілля, шахта, видобуток руди // фото Getty Images
вугілля, шахта, видобуток руди // фото Getty Images

"Найгірший сценарій полягає в тому, що Україна втратить землю, перестане мати сильну сировинну економіку і стане більше схожою на одну з країн Балтії — країну, яка не здатна підтримувати свою індустріальну економіку", — розповів виконавчий директор Центру економічного відновлення Станіслав Зінченко.

вугілля, корисні копалини // фото Getty Images
вугілля, корисні копалини // фото Getty Images

Москва контролює:

- 63% вугільних родовищ країни;

- 11% родовищ нафти;

- 20% родовищ природного газу;

- 42% металів;

- 33% родовищ рідкісноземельних та інших важливих корисних копалин, включаючи літій.

Тобто зараз у російських військ під контролем копалини на суму 12,4 трильйона доларів.

Нагадаємо, що в окупантів істерика: дрони потрапляють у "яблучко", перетворюючи ворогів на "добрих росіян"

Раніше повідомлялося, що росія використала половину своїх військових ресурсів, а загальну мобілізацію боїться — чи ще довго вистачить .

Також, російські ліси горять нещадним вогнем, і до кремля недалеко: люди задихаються від диму, площа пожеж - до 83 тис. га