Новий законопроект №9281, схвалений народними депутатами, передбачає зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років.

Раніше, згідно із Законом України "Про військовий обов'язок та військову службу", а саме - пункт 2, частина 1, статті 37 - громадяни України, які досягли 27-річного віку, під час перебування на військовому обліку, вважалися військовозобов'язаними.

Мобілізація, фото: Unian
Мобілізація, фото: Unian

Тому тепер цей законопроект стосується всіх чоловіків, які досягли 25- чи 26-річного віку, що дозволить закликати їх у рамках загальної мобілізації.

Молоді хлопці віком 17 років, приписуючись до призовних ділянок у ТЦК та СП, набувають статусу призовників та відповідного приписного посвідчення. Вже з цього моменту вони можуть бути покликані на строкову військову службу, а після закінчення - при демобілізації - стати військовозобов'язаним, як і випускники військових кафедр при вищих навчальних закладах.

Популярні новини зараз
Повстання тварин проти росіян триває: моржиха спробувала потопити човен Аварійні відключення світла в Україні: в Укренерго зробили важливу заяву Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

Тепер, коли чоловікам виповнюється 25 років, зі зниженням граничного віку, чоловіки, які не проходили військову службу, все одно набувають статусу "військовозобов'язаних". Тому вони повинні звернутися до Територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки для отримання тимчасових посвідчень замість посвідчень про приписку.

Мобілізація. Фото кадр з Youtube
Мобілізація. Фото кадр з Youtube

Відомо те, що якщо українець, який зобов'язаний діяти згідно із законом, проігнорував цю вимогу - він не зможе працевлаштуватися, вступити до ВНЗ чи навіть змінити місце проживання.

Нагадаємо, яке покарання загрожує українцям у разі ігнорування розпочатого проходження ВВК: штраф - не найстрашніше

Як повідомляв "Знай.ua", мобілізація в Україні: кого з "білим квитком" можуть забрати до армії

Знай.ua писав, "відкосити тепер не вдасться": з 1 червня запрацюють жорсткі правила мобілізації