З'явилася інформація про багатодітного батька, який оскаржив у судовому порядку свій призов на військову службу.

Згідно з інформацією волонтерського руху "Адвокати ЗСУ", поданої Романом Лихачовим, чоловік подав до суду адміністративний позов до територіального центру комплектування.

Мобілізація. Фото: Youtube
Мобілізація. Фото: Youtube

У своєму позові він просив визнати незаконними дії, пов'язані з його закликом на військову службу, оскільки він є батьком 3 дітей віком до 18 років.

Він послався на положення статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Відповідно до цього закону, особи, на утриманні яких перебувають троє або більше дітей віком до 18 років, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Популярні новини зараз
Викорініть з себе "радянщину": 5 звичок, які час залишити в минулому Після енергетики хочуть знищити газову інфраструктуру: українцям озвучили страшний прогноз В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Після розгляду матеріалів справи суд підтвердив, що стаття 23 цього закону дійсно передбачає відстрочку від призову на військову службу для таких випадків.

Мобилизация, фото: скриншот из видео
Мобилизация, фото: скриншот из видео

Посадові особи, які порушують закони України та інші нормативно-правові акти щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, несуть відповідальність згідно із законом. Як, зрештою, і прості українці.

Матеріали справи, такі як свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження та довідка виконавчого комітету, підтверджують, що сім'я чоловіка складається з п'ятьох дітей (троє менше 18 років). Тому такі дані є безперечною підставою для того, щоб українцям було видано відстрочення від призову.

Суд визнав дії ТЦП та СП незаконними.

Нагадаємо, боєць ЗСУ розповів, як військкоми наживаються на війні: "12 тисяч доларів за довідку"

Як повідомляв "Знай.uа", українець проспав похід до військкомату та "поплатився" за це - який термін йому дали

Знай.ua писав, адвокат розповів, що робити, якщо вважаєте дії працівників ТЦК незаконними